
TOP Heiloo

- Aanwezige routes
-
Welke routes kan ik fietsen?
- E-bikeroute Culturele ontdekkingstocht (60 km, er zijn ook kortere rondjes mogelijk)
- Fietsroute landgoed Nijenburg (22 km)
LET OP: als u door het Noordhollands Duinreservaat fietst, hebt u een toegangskaartje (PWN-duinkaart) nodig. U kunt dat ter plaatse bij een kaartautomaat kopen.
Aan de hand van het fietsknooppuntennetwerk kunt u natuurlijk ook uw eigen route samenstellen. U bepaalt dan zelf het aantal kilometers dat u wilt fietsen. Alle trajecten zijn in beide richtingen bewegwijzerd. Het dichtstbijzijnde knooppunt vanaf TOP Heiloo is 32.
Landelijke Fietsroutes (LF-routes) zijn in twee richtingen bewegwijzerde langeafstandsfietsroutes. Ze zijn ideaal voor het plannen van een meerdaagse fietstocht. In de omgeving van Heiloo lopen twee LF-routes:
- LF1 Noordzeeroute (330 km) gaat van Den Helder naar Sluis,
- LF7 Oeverlandroute (385 km) gaat van Schoorl naar Maastricht.
Welke routes kan ik wandelen?
Hier treft u gemarkeerde rondwandelingen van het wandelnetwerk Regio Alkmaar, startpunt Heiloo.
LET OP: als u in het Noordhollands Duinreservaat wilt wandelen, hebt u een toegangskaartje (PWN-duinkaart) nodig. U kunt dat ter plaatse bij een kaartautomaat kopen.
Welke routes kan ik varen?
Vanaf recreatiegebied Het Maalwater peddelt u zo het Noordhollandse polderlandschap in. Er zijn verschillende kanoroutes verkrijgbaar bij kanoverhuur Het Maalwater.
Op www.sloepennetwerk.nl is het met behulp van vaarknooppunten mogelijk uw eigen vaarroute samen te stellen met leuke stopplaatsen onderweg. Er is ook een handige app ontwikkeld, te vinden onder ‘Sloepennetwerk’ in de App Store of Google Play. Hiermee heeft u de routekaarten altijd bij de hand.
- Beschrijving voorzieningen
-
Waar kan ik iets eten of drinken?
- Brasserie Wildschut
- Restaurant Herberg Jan
- Plaza Cinco
- Restaurant De Loocatie
- Chinees Indisch restaurant Lotus
- Restaurant Tumi
- Il Corso
- Os Steakhouse
- Melange7
- Brasserie Veldt
- Ijssalon Di Fiorentina
- Kang Wah
- Teesti, Stationsweg 89E, Heiloo
- Brasserie in ‘t Groen
Waar kan ik een kano huren?
Wat kan ik nog meer doen in de omgeving?
- Witte Kerk met Willibrordusput (concerten op zondagmiddag)
- Heilooërbos, Heiloo
- Landgoed Nijenburg
- Landgoed Willibrodus (met verhalenkamer)
- Bedevaartsoord Onze Lieve Vrouwe ter Nood
- Varnebroekermolen
- Zwembad Het Baafje
- Golfbaan Heiloo
- Theater De Beun
- Thermen Vennewater Heiloo
- Solexverhuur Heiloo
Kijk voor meer leuke activiteiten en voor evenementen in de Regio Alkmaar op www.alkmaarder-enuitgeestermeer.nl (activiteiten) en op www.hollandbovenamsterdam.com.
Waar kan ik overnachten?
In de regio zijn leuke Bed & Breakfasts te vinden. Kijk voor meer informatie op www.bedandbreakfast.nl.
- Beschrijving omgeving
-
Heiloo – twee heilige bronnen op een strandwal
Heiloo is ontstaan in de vroege middeleeuwen bij een waterbron en een klein kerkje, de voorganger van de huidige Witte Kerk. Het dorp kende al vroeg een vorm van ‘toerisme’: het stond in de late middeleeuwen bekend als bedevaartsoord. Tegenwoordig biedt het omringende strandwallenlandschap een aangename afwisseling van eeuwenoude dorpen op de hogere gronden en laaggelegen polders, waar u heerlijk kunt uitwaaien op de fiets en de oer-Hollandse luchten kunt bewonderen. In de open, ruige en waterrijke polders kunnen sportievelingen kanoën of zwemmen, terwijl het strand en de duinen hier nooit ver weg zijn.
- Bron
- Recreatie Noord-Holland